Strona główna
  • slider1a.png
  • slider1s.png
  • slider2.png
  • slider2a.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png

palmyW okresie Wielkiego Postu intensywnie przygotowywałyśmy się do przeżycia Wielkanocy. Rekolekcje oraz wieczory uwielbienia pozwoliły nam się bardziej przygotować do tego szczególnego czasu. Nasze wspólnoty przygotowywały drogi krzyżowe. Każda z nich wyróżniła się wielkim zaangażowaniem. Zorganizowanie drogi krzyżowej wymagało wiele czasu. Dziewczyny okazały się duża dojrzałością i twórczością. Podczas tych niezwykłych chwil rozważaliśmy Mękę Pana Jezusa Chrystusa. Na pierwszej drodze krzyżowej zatrzymaliśmy się nad tematem naszych grzechów które są jak gwoździe przybijane do krzyża pańskiego. Podczas kolejnego rozważania głębiej pochyliliśmy się nad tematem męki pańskiej, przez przedstawienie odwzorowujące miłość i poświęcenie naszego Ojca dla nas, poprzez śmierć Jego Syna na krzyżu. Następne rozważanie skłoniło nas do refleksji dlaczego Jezus umarł za nas. W kolejnej interpretacji przełożyłyśmy mękę Jezusa na nasze życie , uświadomiłyśmy sobie wtedy jak wielki ból zadajemy naszymi grzechami , że Jezus zawsze jest przy nas. W ostatnim tygodniu postanowiłyśmy się głębiej zatrzymać nad cierpieniem ludzi zniewolonych poprzez handel ludźmi, których cierpienie można porównać do męki Chrystusa. Każda z tych dróg miała istotne znaczenie dla nas, dla naszego życia i pozwoliła zrozumieć nam, że w każdym cierpieniu jakie przeżywamy towarzyszy nam nasz kochający Ojciec , który poprzez swoją śmierć uwolnił nas od grzechu!

Na czas Niedzieli Palmowej przygotowałyśmy dla naszej Parafii palmy. Wykonałyśmy je własnoręcznie pod okiem naszej kochanej Pani Marii. Rozprowadzałyśmy je przez cały dzień by podtrzymać tradycje Wielkiego Tygodnia.

K.D.   A.J. (Kl.7)

aparat.gif

dziennik elektroniczny

branzowa bok

Przyłączyliśmy się...

Nasz Kanał YouTube

Nasze Galerie

galeriarch

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im. Matki Antoniny Mirskiej
w Przemyślu
ul. Krasińskiego 33
37-700 Przemyśl
tel. 16 670 72 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zsob dom generalny