Strona główna
  • slider1a.png
  • slider1s.png
  • slider2.png
  • slider2a.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png

bn2020

Niech Dobra Nowina i radość doświadczenia Bożej Miłości
i obecności staną sie naszym udziałem.  
Błogosławionych Świąt i obfitych łask w nadchodzącym roku.

Życzy Dyrekcja, Nauczyciele i Wychowawcy
Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przemyślu

1z10 2021W dniu 09.12.2021r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu wiedzy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Konkurs został przygotowany w konwencji popularnego turnieju "1 z 10”.

Uczennice reprezentujące każdą z klas rywalizowały wykazując się wiedzą na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach. Rozgrywkom towarzyszyły silne emocje i wiele radości.

W wyniku trzyetapowych rozgrywek pierwsze miejsce uzyskała uczennica klasy 2 (Szkoła Branżowa) - Wiktoria Ambroziewicz, drugie miejsce uczennica klasy 2 (Szkoła Branżowa) – Natalia Dubas oraz trzecie miejsce uczennica kl. 1 (Szkoła Branżowa) – Paulina Stanek. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich uczennic oraz nagrody dla zwycięzców konkursu w postaci słodkich upominków.

aparat.gif

swito wspolnoty niepokalanejNiedziela 12 grudnia to w naszym Ośrodku dzień święta Wspólnoty Niepokalanej Maryi.

Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą celebrowaną przez księdza Marcina z parafii pw. Św. Trójcy, naszego katechetę. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała - słodki poczęstunek. Wspólne, uroczyste spotkanie w jadalni stało się także okazją do poznania zaproszonych na nasze obchody gości: panów z przemyskiej grupy „Wojownicy Maryi”. Opowiedzieli nam o swojej działalności oraz podarowali wspaniałe Mikołajowe paczki pełne smacznych łakoci. Otrzymałyśmy również przepiękne różańce przywiezione z Ekwadoru, które są dziełem tamtejszych mieszkańców. Wspaniale było usłyszeć tyle pięknych i ciepłych słów i ciekawych historii.

Mamy nadzieję, że Maryja mając nas w opiece sprawi, że i my będziemy zawsze wybierać to co najważniejsze i kierując się dobrem odnajdziemy spokój w naszych sercach.

aparat.gif

rycerze maryi swiadectwoSpotkanie z człowiekiem, który swoim życiem i swoimi zmaganiami z problemami życia dzieli się z nami jest dla nas zawsze bardzo wartościowe. Takie też było spotkanie z panem Tomaszem z przemyskiej grupy „Wojownicy Maryi”, który przedstawił nam swoje świadectwo.

Spotkanie wywołało w nas wiele emocji; słuchałyśmy w skupieniu i pełni podziwu dla siły, z jaką można radzić sobie z trudnościami, nałogami i niebezpieczeństwami życia.

We wspólnej modlitwie zawierzyliśmy wsparciu Maryi wszystkich zmagających się w walce z nałogami.

aparat.gif

mikołajki20216 grudnia  od rana panowała wyjątkowa atmosfera oczekiwania i niepewności związanej z tradycją Św. Mikołaja. Żadna z nas nie zdawała sobie sprawy z czekających na nas w tym dniu niespodzianek. Wieczorem, kiedy myślałyśmy, że nic już się nie wydarzy rozległ się głośny dźwięk dzwonków, a do Ośrodka przybył wraz ze swoimi pomocnikami „Św. Mikołaj”.  Musiałyśmy być bardzo grzeczne bo wszystkie dostałyśmy wspaniałe prezenty. Podczas spotkania wspólnie śpiewałyśmy piosenki i dobrze się przy tym bawiłyśmy.

Kiedy wydawało się nam, że to już koniec atrakcji okazało się, że czeka na nas jeszcze jedna niespodzianka. Na zewnątrz czekała na nas „Świąteczna ciuchcia”, która zabrała nas w wieczorną podróż po ulicach Przemyśla. Atrakcje wieczoru przypieczętowała wojna na śnieżki, która zakończyła ten przyjemny dzień.

aparat.gif

dziennik elektroniczny

branzowa bok

Przyłączyliśmy się...

Nasz Kanał YouTube

Nasze Galerie

galeriarch

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im. Matki Antoniny Mirskiej
w Przemyślu
ul. Krasińskiego 33
37-700 Przemyśl
tel. 16 670 72 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zsob dom generalny